"MAP II - ORP ORLOVÁ"

Naše škola se zapojila do projektu "MAP II - ORP ORLOVÁ"

Logo MapII
Název projektu: "MAP II - ORP ORLOVÁ

Registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0009482

Anotace projektu:

• Podpora společného plánování a sdílení aktivit na celém území ORP Orlová (3 obce, 18 IZO)

• Zlepšení kvality místního vzdělávání ve školách

• Zaměření prioritně na rozvoj kvalitního inkluzivního vzdělávání dětí a žáků

• Rozvoj kompetencí dětí a žáků pro osobní i pracovní život

• Zapojení zákonných zástupců do života škol

• Spolupráce a výměna zkušeností aktérů ve vzdělávání

Cílem projektu je podporovat společné plánování a sdílení aktivit v území ORP Orlová, které přispějí k rozvoji vzdělávací soustavy a zlepší kvalitu vzdělávání ve zdejších školách. V rámci vytvořeného partnerství organizací formálního i neformálního vzdělávání budeme společně hledat řešení místně specifických problémů a potřeb ve vzdělávání za účelem rozvoje potenciálu každého žáka. Výstupem projektu je zpracovaný místní akční plán v úrovni MAP. Nositelem místního akčního plánu je město Orlová.Hlavním cílem projektu je vytvoření podmínek pro kvalitní vzdělávání žáků ve 21 základních uměleckých školách zapojených do projektu. Dalšími, specifickými, cíli jsou rozšířit a modernizovat tyto základní umělecké školy, zvýšit efektivitu a atraktivitu výuky, zlepšit využívání moderních informačních technologií, zkvalitnit přípravu žáků pro případné studium na konzervatořích a školách s uměleckým zaměřením a zkvalitnit trávení volného času dětí a mládeže.

Harmonogram projektu:
Datum zahájení fyzické realizace projektu: 01.05.2018
Datum ukončení fyzické realizace projektu: 30.04.2022
Doba trvání (v měsících): 48

Co je cílem projektu?
Specifickým cílem projektu je rozvoj systému strategického řízení a hodnocení kvality ve vzdělávání. Posláním je zlepšit kvalitu vzdělávání v mateřských a základních školách tím, že bude podpořena spolupráce zřizovatelů, škol a ostatních aktérů ve vzdělávání, to znamená společné informování, vzdělávání a plánování partnerských aktivit pro řešení místně specifických problémů a potřeb.

MapII