Taneční obor

• Studium se člení na přípravné studium – pro děti 5 – 7 let.

• I. stupeň základního studia – vyučovací předměty jsou taneční prùprava, současný tanec, lidový tanec, klasická taneční technika a taneční praxe.

• Podle specializace učitele a zájmu žákù se výuka zamìřuje na některý z těchto předmětu jako předmět hlavní - na naší škole je to současný tanec.

• II. stupeň základního studia – vyučovací předmìty: současný tanec, lidový tanec, klasická taneční technika, pro všechny žáky je určena taneční praxe.

Organizace vyučování

• Vyučování se dělí na přípravné studium, I. stupeň základního studia, II. stupeň základního studia a studia pro dospělé.

• Dle jednotlivých učebních plánù jsou určeny jednotlivé předměty a délka studia. Povinné předmìty jsou hra na nástroj nebo zpěv, souborová nebo komorní hra, hudební doprovod, čtyřruční hra, vokální nebo instrumentální doprovod a hudební nauka.

• Pro zvláště talentované žáky – většinou ty, kteří se připravují ke studiu na střední nebo vysoké školy uměleckého směru lze zařadit žáky do rozšířeného vyučování.

• Vyučování se organizuje jako individuální, ve skupině 2 - 4 žákù nebo kolektivní formou.