Výtvarný obor

• Žáci od 5 let jsou zařazeni do přípravné výtvarné tvorby, nově přijatí žáci starší 7 let jsou zařazeni do I. stupně a žáci starší 14 let jsou zařazeni do II. stupně.

• II. stupeň studia navazuje na výuku I. stupně, lze zde zařazovat i starší žáky bez předchozího studia.

• Výuka probíhá ve tříhodinových lekcích – vyučovací předměty: plošná tvorba, prostorová tvorba, objektová a akční tvorba, výtvarná kultura a volitelná náplň výuky.

Organizace vyučování

• Vyučování se dělí na přípravné studium, I. stupeň základního studia, II. stupeň základního studia a studia pro dospělé.

• Vyučování je organizováno kolektivní formou.

• Vyučuje se ve skupině maximálně 15 žáků.

• Pro zvláště talentované žáky – většinou ty, kteří se připravují ke studiu na střední nebo vysoké školy uměleckého směru lze zařadit žáky do rozšířeného vyučování.